2018-05-02 13:33:08

Edukacija odgojno – obrazovnih djelatnika u sklopu projekta „In Medias ReStart“ – Zagreb, 21. – 22. ožujka 2018.

U sklopu projekta „In Medias ReStart - integrativan pristup poučavanju medijske, digitalne, čitalačke, prirodoslovne, višejezične i multikulturalne pismenosti“, sufinanciranog sredstvima Europske Unije iz Europskog socijalnog fonda, održana je edukacija odgojno – obrazovnih djelatnika koji sudjeluju u projektu i to na temu „Medijska i digitalna pismenost“.

Edukacija je održana u Zagrebu u OŠ Matije Gupca, 21. i 22. ožujka, a predavanjima i radionicama prisustvovalo je dvadesetak odgojno – obrazovnih radnika iz tri odgojno – obrazovne ustanove koje sudjeluju u projektu: OŠ Matije Gupca iz Zagreba kao korisnika (nositelja) projekta te škola - partnera na projektu: OŠ Maria Martinolića iz Malog Lošinja i SŠ Marka Marulića, Slatina.

Budući da je cilj projekta izrada kurikula izvannastavnih aktivnosti koje integriraju poučavanje iz područja više vrsta pismenosti, na prvoj edukaciji imali smo prilike slušati i razraditi izuzetno zanimljive i aktualne teme iz područja medijske i digitalne pismenosti.

Predavači i teme su bili:

izv. prof. dr. sc. Tamara Gazdić – Alerić:
Jezik i stil medija; Manipulacija jezikom u medijima i njezin utjecaj na djecu i mlade,

izv. prof. dr. sc. Igor Kanižaj:
Kako prepoznati dezinformacije?; Digitalna i medijska pismenost,

izv. prof. dr. sc. Danijel Labaš:
Pedagoški modeli odgoja za medije u nastavi – mediji u nastavi; Senzacionalizam u medijima kao etičko pitanje,

dr. sc. Lana Ciboci:
Odrastanje uz pozitivne i negativne medijske sadržaje; Sigurnost djece na internetu i elektroničko nasilje.

Usvojene informacije, znanja i vještine koje su nam edukatori približili na izuzetno zanimljiv i profesionalan način bit će itekako iskorištene i primjenjene u daljnoj razradi projektnih ciljeva.

*Sadržaj publikacije isključiva je odgovornost OŠ Matije Gupca, Zagreb